Compact Dry / opis metody

 Dostępne produkty serii Compact DryCompact Dry, to gotowa do użycia metoda badawcza, która pozwala skrócić czas potrzebny do wykonania badania mikrobiologicznego. W związku z tym pozwala na maksymalną wydajność poprzez zwiększenie skuteczności. Płytki zawierają gotowe, suche podłoża do wykrywania różnego rodzaju bakterii, grzybów i pleśni…

Płytki mogą być stosowane do badania surowców jak i gotowych produktów, takich jak żywność, herbata, woda, napoje, mięso, kosmetyki i inne. Compact Dry mogą być również wykorzystywane jako płytki kontaktowe w trudnych obszarach przy użyciu wymazówki Compact Dry.Compact-Dry-Pipette-cleanserve.pl

Compact Dry to łatwa do odczytania metoda badania wyników. Instrukcja: Umieścić 1 ml próbki na płytce, ciekłe próbki rozproszyć równomiernie na całej płytce. Inkubować płytki w temperaturze określonej w ulotkach. Dorosłe kolonie pigmentują w różnych kolorach, opracowane przez chromogenne substraty i wskaźniki redoks. Typ bakterii jest identyfikowany przez jego kolor. Dalej bakterie mogą być łatwo zliczone i zidentyfikowane. Compact Dry jest także łatwy do przechowywania i stosowania. Płytki mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej przez okres do dwóch lat i mogą być używane w zakresie temperatur inkubacji. 20 – 42 ° C.

Compact Dry jest bardzo bezpieczny i wygodny… Jego sztywna konstrukcja pozwala na łatwy transport, a ich nieograniczona liczba może być ułożona bezpiecznie w inkubatorze. Ryzyko zanieczyszczenia pożywki wyeliminowano stosując pokrywkę zamykającą.

Ponadto przy użyciu Compact Dry mogą być badane filtry membranowe. Instrukcja: Dodać 1 ml rozcieńczalnika, na przykład wody peptonowej lub innego odpowiedniego rozcieńczalnika, zgodnego z EN ISO 6887 na środku płytki. Przesączyć 100 ml próbki wody (lub na przykład 250 ml butelkach na wodę) stosując średnicę 47 mm, sterylne membrany o rozmiarze porów 0,45 µm. Bezpośrednio po zakończeniu filtracji, zastosować filtr o wstępnie nawilżonej płytce Compact Dry. Uważać, aby strona filtracji była u góry. Inkubacja w temperaturze 36 ± 1 ° C.

Dostępne produkty serii Compact Dry.