Food Stamp / Clean Stamp – płytki odciskowe typu Rodac do kontroli mikrobiologicznej – opis metody

food stamp clean stamp cleanserveFood Stamp Rodac (Replicate Organism Detection and Counting) RODAC CONTACT TEST, płytki są proste w obsłudze. Metoda bardzo pomocna w sprawdzeniu krytycznych punktów kontrolnych (CCP) w ramach systemu HACCP i higieny mikrobiologicznej powierzchni. Food Stamp przeznaczone są do kontroli higieny w kierunku żywych bakterii w żywności i obszarach roboczych. Jest to prosta w obsłudze metoda bakteriologiczna, które wskazuje obecność konkretnych bakterii.Test może być łatwo przeprowadzony,  bez specjalnego sprzętu lub wiedzy.

OFERTA

Metoda Food Stamp jest łatwa do odczytania. Obecność bakterii ujawnia się poprzez zabarwienie płytki.

Praktyczne zalety w porównaniu z metodą wymazową:
– Żadne specjalne przyrządy i wyposażenie nie są wymagane.
– Oszczędność czasu potrzebnego na badanie.
– Proste i łatwe badanie prowadzi do wiarygodnych wyników.
– solidne mocowanie podkładu zapobiega jego wypadaniu
– Przenośny inkubator: IncuBox który został specjalnie zaprojektowany dla płytek żywnościowych (do 30 płytek).
– Szerokie menu – dostępne dla różnych bakterii na 11 różnych płytkach.

Płytki przeznaczone do kontroli:
Produktów spożywczych, tusz, nadaje się również do badania dłoni i palców osób pracujących w zakładach produkcyjnych. stołów kuchennych i urządzeń (takich jak deski do krojenia, podkładki, noże), inne powierzchnie.

Instrukcja:
Pieczęć (płytka) odciskowa z gotowym preparatem, wystającym nieco powyżej krawędzi specjalnego naczynia Petriego 10 cm2. Po zdjęciu pokrywki z Food Stamp wystarczy delikatnie naciśnij środkiem na powierzchnię próbki. Powierzchnia preparatu jest wystarczająco elastyczna, aby można było mocno docisnąć ją do próbki. Naciskać można na różne części próbki (powierzchni, ścian, itp.). Po zebraniu próbki zakładamy pokrywkę.

Preparat nie nadaje się do testowania:
Materiałów ciekłych, materiałów o szorstkiej powierzchni, materiałów o dużej zawartości tłuszczu lub oleju.

Słowa kluczowe: Szybkie testy mikrobiologiczne, Do bakterii z grupy coli i Shigella, Salmonella, Do bakterii z rodzaju Listeria, Do bakterii z rodzaju Pseudomonas, Do bakterii z rodziny Enterobacteriaceae, Do gronkowców chorobotwórczych, Do ogólnej liczby drobnoustrojów, Do ogólnej liczby drożdży i pleśni, Do wykrywania i oznaczania E. Coli, Mini Inkubator, Płytki odciskowe Agar, Kontrola powietrza i powierzchni, Noak, Biolog, Bioserv, Denka Seiken, Orion Diagnostica, Seramun, Technoclone, BioMaxima, płytki odciskowe, testy odciskowe, RODAC CONTACT TEST, metoda odciskowa, testy mikrobiologiczne powierzchni roboczych, czystość mikrobiologiczna rąk…