Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 199,00 zł.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Testy do wykrywania zagrożeń mikrobiologicznych w postaci bakterii e.coli w wodzie.

Testy bakterii ecoli w wodzie

Bakteria e coli w wodzie – jakie jest niebezpieczeństwo dla organizmu?

Bakteria e coli jest bardzo niebezpieczna dla ludzkiego organizmu. Ta toksyna może kryć się w wodzie i wyrządzić wiele szkód dla zdrowia człowieka. Czym jest bakteria e coli, skąd się bierze w wodzie i jak sprawdzić, czy nasza woda pitna bądź użytkowa jest bezpieczna pod tym kątem? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami poniżej, a także do sprawdzenia produktów dostępnych w kategorii test na obecność bakterii e coli na stronie cleanserve.pl.
Bakteria E. coli to określenie pałeczki okrężnicy. Jest to bakteria, która występuje w jelicie grubym człowieka. Stanowi element naszej flory bakteryjnej, ponieważ odpowiada za procesy związane z rozkładem pokarmu. Bakteria E. coli uczestniczy w powstawaniu witamin z grupy B oraz K. Co czyni ją więc tak niebezpieczną dla człowieka?

Test na bakterie coli w wodzie – jak to zrobić?

Występowanie E. coli w glebie uznaje się za naturalne zjawisko. Skąd bakteria się tam bierze? Do gleby przedostają się wydzieliny oraz fekalia wytwarzane przez organizmy żywe. Problem pojawia się wtedy, gdy bakteria po opuszczeniu organizmu trafia do wody i następuje jej skażenie. W tej sytuacji jest ona bardzo niebezpieczna dla zdrowia człowieka. Chory, który zarazi się pałeczką okrężnicy, może uskarżać się m.in. na wymioty i ostrą biegunkę. Może też dojść do silnych, kurczowych bólów brzucha, zawrotów głowy, osłabienia, bólów mięśni czy gorączki. Nasilenie objawów zależy od organizmu. Warto też wspomnieć o tym, że e coli w wodzie i zakażenie bakterią może doprowadzić do wielu powikłań. Pałeczki okrężnicy mają bowiem zdolność do powodowania stanów zapalnych pęcherza oraz całego układu moczowego. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku kobiet w ciąży i noworodków.
Ważne jest więc, by co jakiś czas testować wodę pitną i użytkową. E coli w wodzie możemy znaleźć nie tylko w kranie, ale także w studni, jeśli dojdzie do skażenia biologicznego. Próbki wody powinny być więc okresowo oddawane do badań sanitarno – epidemiologicznych.

Test na obecność bakterii e coli – oferta sklepu cleanserve.pl

W tej zakładce znajdziecie Państwo test na bakterie coli w wodzie. Można go w łatwy sposób wykonać i to samodzielnie. Dostępny jest test na obecność bakterii e coli EC Blue 100 i 100 P. EC Blue jest łatwą, szybką i bezpieczną metodą testową uzyskiwania dowodu ilościowego i jakościowego występowania bakterii e coli w wodzie. Test na bakterie coli w wodzie EC Blue dostarcza pewny wynik badania już w przeciągu 24 godzin. Na podstronie każdego produktu znajdą Państwo instrukcję, jak przeprowadzić badanie wraz ze zdjęciem wyglądu pozytywnych próbek. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą testów na bakterię e coli w wodzie. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Nasza wiedza z zakresu badań mikrobiologicznych sprawia, że jesteśmy w stanie pomóc klientom w wyborze odpowiednich produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl