Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 199,00 zł.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Systemy monitorowania higieny ATP, urządzenia do monitorowania czystości mikrobiologicznej powierzchni i płynów. Luminometry, lumitestery renomowanych producentów, takich jak Kikkomann i Hygiena: EnSure Touch, EnSure, Smart, PD30, Merck. Przydatne do pomiaru i monitorowania ATP oraz wszędzie tam, gdzie system do monitorowania i zarządzania higieną jest wymagany.

 

ATP jest cząsteczką znajdującą się w żywych komórkach i wokół nich i jako taka daje bezpośrednią miarę biologicznego stężenia i zdrowia. ATP określa się ilościowo, mierząc światło wytwarzane w reakcji z naturalnie występującym enzymem świetlika lucyferazą za pomocą luminometru.

Cleanserve.pl – luminatory do monitorowania czystości i higieny ATP

Jesteśmy dystrybutorem urządzeń do monitorowania czystości mikrobiologicznej powierzchni i płynów. W naszej szerokiej ofercie znajdziesz luminometry i lumitestery renomowanych i uznanych producentów. Mamy między innymi urządzenia takich marek jak: Kikkomann i Hygiena: 

 • lumitester PD 30
 • EnSure Touch 
 • EnSure 
 • lumitester Smart 
 • Merck

Luminometry ATP, to obecnie najlepsze rozwiązanie gwarantujące właściwy nadzór i monitorowanie stanu higieny. Metody pomiaru i monitorowania ATP, AMP i ADP zastosowane w luminometrach i lumitesterach pozwalają na wyjątkowo dokładne i precyzyjne wykrywanie zanieczyszczeń biologicznych na powierzchniach, w płynach i produktach.

Lumitester – skuteczne i błyskawiczne monitorowanie ATP

Luminometr lub lumitester to nazwa nadana przyrządowi, który służy do pomiaru słabej emisji światła widzialnego wytwarzanego przez próbkę. Luminometry podczas pracy wykorzystują bioluminescencję do wykrywania resztkowego ATP jako wskaźnika czystości powierzchni. Obecność ATP na powierzchni wskazuje, że czyszczenie zostało przeprowadzone niewłaściwie i występuje zanieczyszczenie, które może zawierać resztki jedzenia, alergeny oraz bakterie. W związku z tym istnieje ryzyko i możliwości, że badana powierzchnia zawiera i wspiera rozwój bakterii. Zaawansowane lumitestery i luminometry dostępne w naszym sklepie wykorzystują naturalne enzymy, które wytwarzają prostą reakcję bioluminescencyjną, gdy napotkają jakikolwiek utrzymujący się ATP na badanej powierzchni. ATP jest cząsteczką znajdującą się w żywych komórkach i wokół nich i jako taka daje bezpośrednią miarę biologicznego stężenia i zdrowia. ATP określa się ilościowo, mierząc światło wytwarzane w reakcji z naturalnie występującym enzymem świetlika lucyferazą za pomocą luminometru.

Luminometry i lumitestery – szerokie zastosowanie

Luminometry służące do monitorowania ATP znajdują zastosowanie w różnych branżach takich jak: 

 • farmacja 
 • medycyna
 • gastronomia
 • handel hurtowy
 • przemysł spożywczy
 • hotelarstwo
 • firmy sprzątające
 • branża kosmetyczna

Bez względu na sektor, w którym działasz, monitorowanie poziomów ATP jest istotną częścią procesu utrzymania czystości i higieny. Konieczne jest, aby firmy posiadały odpowiednie urządzenia do pomiaru ATP na powierzchniach roboczych, urządzeniach, rękach etc., aby między innymi zapobiegać zanieczyszczeniom krzyżowym.

Luminometr – zalety urządzeń

Lumitestery służą do szybkiego i łatwego sprawdzania czystości powierzchni. Lumitester pokazuje wynik pomiaru na wyświetlaczu LCD nawet już w 10 sekund.  Wiele oferowanych w naszym sklepie urządzeń posiada wewnętrzną pamięć, która może pomieścić do 10 000 zestawów danych pomiarowych z datą i godziną. Lumitester PD 30 podobnie jak lumitester Smart wykrywają AMP z czułością 10-15 razy większą niż standardowe luminometry. Luminometr EnSure Touch jest bardzo czuły, a Luminometr C110 zapewnia niski poziom szumów i stabilny sygnał. To tylko kilka z naszych produktów. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem sklepu Cleanserve.pl.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl