Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 199,00 zł.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Testy mikrobiologiczne odgrywają kluczową rolę w identyfikacji i kontrolowaniu mikroorganizmów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego, a także zaburzyć przebieg istotnych badań, wpływając na ich wyniki. Szybkie wykrywanie bakterii, wirusów i grzybów jest niezwykle istotne w nauce, medycynie i wielu gałęziach przemysłu. Na szczęście w obecnych czasach są dostępne narzędzia, które to umożliwiają.

Wykrywanie mikroorganizmów - mikrobiologia

Wymazówka transportowa z podłożem AMIES

Wymazówka transportowa z podłożem AMIES
Wymazówka transportowa z podłożem AMIES

Wymazówka transportowa z podłożem AMIES 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

poproś o ofertę

Gąbka z neutralizatorem na uchwycie w woreczku

Gąbka z neutralizatorem na uchwycie w woreczku
Gąbka z neutralizatorem na uchwycie w woreczku

Gąbka z odłączanym uchwytem nasączona 10 ml buforu neutralizującego w worku obrotowym typu twirl-bag™ 

Sterylizowane radiacyjnie gąbka celulozowa bez biocydów o wymiarach (7,5 x 3,5 cm) o unikalnej rękojeści do szybkiego i wygodnego zwalniania gąbki. Blokada kciuka zapobiegająca przypadkowemu kontaktowi z gąbką. Nie jest konieczne stosowanie rękawiczek ochronnych. Doskonale nadaje się do pobierania próbek ze szczelin, drenów, rur i innych trudniej dostępnych miejsc. Woreczki można łatwo otwierać za pomocą specjalnych uchwytów Etykiety z miejscem do opisu próbki.

Wstępnie zwilżona 10 ml buforu neutralizującego.

Przechowywanie 2-8° C

Opakowanie: 75 szt

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

poproś o ofertę

Gąbka z neutralizatorem w woreczku

Gąbka z neutralizatorem w woreczku
Gąbka z neutralizatorem w woreczku

Gąbka nasączona 10 ml buforu neutralizującego w worku obrotowym typu twirl-bag™ 

Sterylizowane radiacyjnie gąbka celulozowa bez biocydów o wymiarach (7,5 x 3,5 cm). Woreczki można łatwo otwierać za pomocą specjalnych uchwytów. Etykiety z miejscem do opisu próbki.

Wstępnie zwilżona 10 ml buforu neutralizującego.

Przechowywanie 2-8° C

Opakowanie: 100 szt.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

poproś o ofertę

Sprawne wykrywanie bakterii

Testy na bakterie są powszechnie wykorzystywane w laboratoriach medycznych, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym czy przy kontroli czystości wody, jak np. testy bakterii ecoli w wodzie. Narzędzia tego rodzaju dają możliwość szybkiego wykrycia obecności szkodliwych bakterii, co pozwala na ich wyeliminowanie i uniknięcie ich dalszej transmisji, a co za tym idzie – zminimalizowanie potencjalnego zagrożenia dla zdrowia.

Szybkie i bezproblemowe wykrywanie bakterii jest możliwe dzięki narzędziom takim jak szybkie testy paskowe czy płytki odciskowe Dip-Slide. Są to akcesoria bardzo proste w użyciu, instrukcja ich obsługi jest nieskomplikowana i intuicyjna. Wystarczy pobrać próbkę z wybranej powierzchni i poczekać kilka minut na wynik, aby móc stwierdzić obecność konkretnego rodzaju mikroorganizmów.

Wykrywanie grzybów i wykrywanie pleśni

Istotne zagrożenie dla zdrowia stanowią również grzyby oraz pleśnie. Testy na grzyby są ważną częścią procesu kontroli jakości żywności, a także kosmetyków i produktów farmaceutycznych. Narzędzia takie jak płytki odciskowe Food Stamp umożliwiają wykrywanie grzybów na różnych podłożach i obszarach roboczych. Ich wykorzystanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Dzięki testom tego rodzaju możliwe jest sprawne kontrolowanie czystości mikrobiologicznej wybranych powierzchni, w tym blatów, narzędzi, odzieży i rąk pracowników.

Sprawne wykrywanie pleśni ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa konsumentów, ponieważ może ona stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Z kolei producentów jej przeoczona obecność może narazić na straty finansowe i wizerunkowe związane z wadliwymi produktami. Testy mikrobiologiczne pozwalają w prosty sposób zmniejszyć ryzyko pojawienia się tego problemu. Dzięki nim możliwe jest kontrolowanie produkcji na każdym jej etapie i podjęcie odpowiednio szybkich działań w przypadku wykrycia niepożądanych mikroorganizmów.

Wygodne wykrywanie wirusów

Drobnoustroje są odpowiedzialne za wiele poważnych chorób i uciążliwych dolegliwości zdrowotnych, dlatego tak ważne jest dokładne monitorowanie ich obecności. Sprawne wykrywanie wirusów pozwala uniknąć rozmaitych problemów i jest istotną częścią procesów produkcyjnych, procedur medycznych i badań naukowych. W laboratoriach niezastąpione są narzędzia takie jak wymazówki i podłoża transportowe, które można znaleźć na stronie: https://cleanserve.pl/pl/c/Akcesoria-do-poboru-i-transportu/26. Znacząco ułatwiają badanie i ocenę czystości mikrobiologicznej.

Testy na wirusy odgrywają dużą rolę w profilaktyce chorób zakaźnych. Dzięki nim w prosty sposób można uniknąć transmisji szkodliwych drobnoustrojów i zapobiec wielu potencjalnym zachorowaniom oraz epidemiom. Są wygodne w obsłudze i stanowią duże ułatwienie dla diagnostów laboratoryjnych i innych pracowników placówek badawczych oraz medycznych. Do ich obsługi nie potrzeba zaawansowanego sprzętu ani specjalistycznej wiedzy, dzięki czemu niemal każdy może z nich skorzystać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Szybkie wykrywanie mikroorganizmów

Testy mikrobiologiczne obejmują wiele rodzajów akcesoriów i różnych przyrządów umożliwiających wykrywanie konkretnych szczepów bakterii czy wybranych rodzajów grzybów, ogólne stwierdzenie ich obecności lub określenie liczebności. Wybór zależy od tego, co ma na celu wykrywanie mikroorganizmów w danym przypadku i jak duża dokładność jest potrzebna. Rozwiązania takie jak testy wymazowe czy suche podłoża Compact Dry to innowacyjne, a jednocześnie bardzo proste narzędzia, które pozwalają przeprowadzać niezbędne badania w dowolnym miejscu i czasie.

Regularne przeprowadzanie testów mikrobiologicznych pozwala sprawnie i szybko wykrywać potencjalne zagrożenia, co z kolei daje możliwość uniknięcia wielu problemów. Choć większość testów, płytek i podłoży to niezwykle proste konstrukcje, ich skuteczność oraz niezawodność są oceniane jako bardzo wysokie. To cenne narzędzia znajdujące zastosowanie w wielu branżach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl