Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 199,00 zł.
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Dip-Slide - płytki odciskowe to znakomita alternatywa dla food stamp i testów wymazowych. Wykrywanie konkretnych szczepów bakterii przy bardzo prostej metodzie pobierania prób z powierzchni lub płynów.

Płytki odciskowe w kontroli mikrobiologicznej

Dip-Slide to gotowe podłoża do hodowli mikroorganizmów. Skonstruowane w formie pieczątek odciskowych dla łatwego pobierania prób i wygodnego monitorowania zagrożeń mikrobiologicznych. Najprostszą drogą przedostawania się do organizmu ludzi licznych toksyn, drożdży, bakterii czy grzybów jest droga pokarmowa. Często rozwijają się one w produktach roślinnych lub wśród zwierząt, które potem trafiają na nasze stoły. Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy kompleksową ofertę w sklepie internetowym cleanserve.pl!

Zastosowanie płytek odciskowych

Płytki odciskowe to prosta, bardzo łatwa do odczytania metoda badania obecności grzybów, pleśni czy też kolonii żywych bakterii. Umożliwia ona sprawdzenie nie tylko próbki mięsa, ale także dłoni, palców, powierzchni stołów i używanych w danym zakładzie narzędzi, które mają bezpośredni kontakt z żywnością.

Z ich obsługą poradzi sobie każdy, bez względu na posiadaną wiedzę na temat technik laboratoryjnych. Po zebraniu odpowiedniej ilości materiału przeznaczonej do badania (poprzez odcisk na płytce, która znajduje się w pojemniku), należy całość poddać inkubacji zgodnie z zaleceniami producenta danego testu. Przy ich pomocy nie można jednak sprawdzić materiałów, które są w postaci ciekłej – wynika to bezpośrednio z samej specyfiki płytek odciskowych.

Co można sprawdzać stosując płytki odciskowe Dip Slide?

Przenośny inkubator pozwala na jednoczesne sprawdzanie kilkunastu próbek. Każda z płytek w wybranym zestawie pozwala na sprawdzenie obecności różnego rodzaju bakterii, grzybów oraz pleśni, co daje od razu konkretne wyniki. Solidne zamocowana pieczęć odciskowa zabarwia się, co oznacza pozytywny wynik przeprowadzonego testu. Sama powierzchnia płytki jest bardzo elastyczna, co znacznie ułatwia pobranie próbek z różnego rodzaju powierzchni stałych. Dodatkowo płytki odciskowe Dip-Slide umożliwiają jednoczesne badanie dwóch rodzajów zagrożeń mikrobiologicznych jednocześnie.

Największe zalety płytek odciskowych

Dzięki ich wyjątkowej czułości pozwalają wykryć toksyny na powierzchniach, które zostały uprzednio zdezynfekowane. Produkty dostępne w sklepie cleanserve.pl reprezentują najwyższą półkę jakościową, są wyrobami znanych i sprawdzonych firm. Wśród licznych zalet badań płytkami odciskowymi warto przede wszystkim wymienić szybki czas, który potrzebny jest na przeprowadzenie badania. Kolejny plus to brak wymagań odnośnie wykształcenia personelu odpowiedzialnego za test oraz dodatkowych przyrządów.

Ich trwałość w większości wynosi 6 miesięcy, natomiast później zdecydowanie nie powinny być używane. Na czas przechowywania muszą znajdować się w temperaturze między 4 a 10 stopni w skali Celsjusza. Zachęcamy naszych klientów do skorzystania z bogatej oferty płytek odciskowych w sklepie internetowym cleanserve.pl – w ten sposób mogą zapewnić pełne bezpieczeństwo pod kątem toksyn w przedsiębiorstwach produkujących żywność.

inny być używane. Na czas przechowywania muszą znajdować się w temperaturze między 4 a 10 stopni w skali Celsjusza. Zachęcamy naszych klientów do skorzystania z bogatej oferty płytek odciskowych w sklepie internetowym cleanserve.pl – w ten sposób mogą zapewnić pełne bezpieczeństwo pod kątem toksyn w przedsiębiorstwach produkujących żywność.

Płytki odciskowe Dip-Slide – jakie mikroorganizmy pozwalają wykryć?

Płytka CONTACT SLIDE Chrom 3 pozwala na wykrycie Staphylococcus aureus. Jeżeli potrzebujesz wyodrębnić i zróżnicować bakterie z grup: E. coli oraz coli, to wystarczy odwrócić płytkę na drugą stronę, aby skorzystać z jej pełnego potencjału. Płytka neutralizuje środki dezynfekcyjne, co z kolei sprawia, że bakterie rozwijają się w przyjaznym dla nich środowisku i mogą zostać wykryte również wówczas, gdy w otoczeniu środków dezynfekujących namnażają się na stosunkowo niewielką skalę. Nadal jednak pozostają szkodliwe dla otoczenia i warto dokładniej sprawdzić, czy jest tam ich stosunkowo niewielka ilość.

Kilka rodzajów płytek Dip-Slide pozwala na różnicowanie bakterii coli i E.coli. Druga strona jest w nich natomiast przeznaczona do wykrywania konkretnych rodzajów bakterii, jak np. wspomniany już Staphylococcus aureus czy też powszechnie znana Salmonella. Inna płytka, mająca zastosowanie na powierzchniach (odciskowo) oraz w płynach (zanurzeniowo), pozwala wykryć Enterobacteriaceae po jednej stronie, a Paciorkowca – po drugiej. Sprawdź jakie jeszcze szczepy można wykryć przy użyciu tych płytek!

Co zasadniczo wykrywają płytki Dip-Slide?

Konkretne bakterie to oczywiście bardzo istotna kwestia. Płytki odciskowe od cleanserve.pl to nieskomplikowane, ale efektywne narzędzia do wykrywania drożdży czy pleśni. Ponadto możesz za pomocą odpowiedniej strony właściwej płytki określić całkowitą liczbę bakterii na danej powierzchni lub w płynie. Wystarczy zatem sięgnąć po odpowiednią płytkę bądź zestaw różnych płytek odciskowych na cleanserve.pl, aby móc na bieżąco kontrolować stan oraz ilość konkretnych mikroorganizmów w wybranych miejscach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl