Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 199,00 zł.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Szybkie testy do badania, monitorowania czystości mikrobiologicznej powierzchni, odzieży i rąk personelu. Stosowane, jako najprostrze rozwiązanie bez konieczności zakupu luminometrów, bez inkubacji. Spełnia wymagania standardów IFS, BRC, HACCP, ISO22000 dla monitorowania higieny. Szybkie testy mikrobiologiczne, szybkie testy higieniczne, test pozostałości białkowych.

Szybkie testy

MediCheck™ szybki test białkowy

MediCheck™ szybki test białkowy
MediCheck™ szybki test białkowy

MediCheck™ to szybki i łatwy sposób weryfikacji czystości myjni-dezynfektorów, narzędzi dentystycznych i sprzętu chirurgicznego w celu wsparcia profilaktyki i kontroli zakażeń. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 1 227,00 zł (netto: 997,56 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
  • nowość

PRO-Clean™ - szybki test białkowy

PRO-Clean™ - szybki test białkowy
PRO-Clean™ - szybki test białkowy

Opakowanie 100 szt.

Szybki test do stwierdzania pozostałości białek. PRO-Clean ™ to najłatwiejszy i najdokładniejszy sposób weryfikacji czystości powierzchni sprzętu do produkcji spożywczej. Wystarczy przetrzeć powierzchnię i uwolnić odczynnik. Jeśli obecne są pozostałości białka, odczynnik zmieni kolor na fioletowy - im większe zanieczyszczenie, tym szybciej zmienia się kolor i staje się ciemniejszy. PRO-Clean natychmiast sprawdza higienę powierzchni, umożliwiając natychmiastowe podjęcie działań naprawczych, gdy jest to konieczne.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 337,00 zł (netto: 273,98 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Procheck EW – szybki test białkowy

Procheck EW – szybki test białkowy
Procheck EW – szybki test białkowy

Pro-Check to wskaźnik chemiczny do monitorowania higieny powierzchni roboczych, dłoni pracowników, itp. Celem procesów mycia i dezynfekcji jest usunięcie z powierzchni zanieczyszczeń w postaci alergenów, drobnoustrojów i innych pozostałości. ProCheck umożliwia kontrolowanie wydajności tych procesów poprzez badanie powierzchni pod kątem pozostałych białek. ProCheck wykrywa białko, które występuje praktycznie w każdym zanieczyszczeniu. ProCheck nie jest zależny od ATP.

ZALETY:

bardzo łatwy w użyciu,
dwa testy na jednej wymazówce,
bardzo wysoka czułość,
natychmiastowa ocena: 30 sekund po wyczyszczeniu oceny można zrobić,
szybka ocena pozwala na natychmiastowe działania naprawcze,
doskonały stosunek ceny do wydajności,
świadectwo, certyfikat jakości.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 149,00 zł (netto: 121,14 zł )
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Clean Do – szybki test białkowy

Clean Do – szybki test białkowy
Clean Do – szybki test białkowy

Gotowy zestaw z wymazówką do kontroli higieny / dezynfekcji.

Test oparty na metodzie wykrywania białka (może również wykrywać alergeny). Nie wymaga inkubacji.

Wynik w 2 minuty.

Może być przechowywany w temperaturze otoczenia. Termin ważności 12 miesięcy.

Czułość poniżej 20 ug.

GOTOWY DO UŻYCIA – gotowa probówka z tworzywa sztucznego z wymazówką – test wymazowy (nie wymaga żadnych odczynników i zabiegów,

Nie wymaga inkubacji).

ŁATWY W OBSŁUDZE

Przeznaczony do kontroli higieny po umyciu, sterylizacji, czystości mikrobiologicznej powierzchni, rąk, odzieży, maszyn i urządzeń, itp.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

poproś o ofertę

Mimo swojej prostoty umożliwiają one uzyskanie wiarygodnych wyników, które pozwalają następnie na podjęcie działań mających na celu wyeliminowanie wykrytych zanieczyszczeń. W ten sposób usprawnione zostaną liczne procesy, czego efektem ma być utrzymanie właściwego poziomu higieny na przykład w placówce medycznej.

Szybkie testy mikrobiologiczne

Jak sama nazwa wskazuje, szybkie testy mikrobiologiczne pozwalają na uzyskanie wyniku w krótkim czasie po wykonaniu badania na powierzchni, odzieży lub rękach personelu. To rozwiązanie uznawane za niezwykle skuteczne, a zarazem bardzo proste. Do wykonania takiego testu niepotrzebna jest obecność luminometru, dodatkowo zlikwidowano konieczność inkubacji. Szybkie testy mikrobiologiczne mogą ukazać wynik nawet w ciągu dwóch minut, co stanowi niezwykle imponujący wynik. Wyroby dostępne w naszej ofercie spełniają wymogi standardów IFS, BRC, HACCP, ISO22000 dla monitorowania higieny. Sprzęt doskonale sprawdza się w placówkach, gdzie konieczne jest wykonanie testu pod kątem mikrobiologicznym, bez konieczności inwestowania w luminometr. Szybkie testy mikrobiologiczne opierają się na wymazówkach, które są stosunkowo łatwe w użyciu. Rozwiązanie to idealnie pasuje do placówek, gdzie konieczna jest regularna dezynfekcja – zakłady produkcji żywności, myjnie cystern, placówki medyczne, przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny.

Testy białkowe

Ogromną zaletą testów białkowych jest łatwa interpretacja wyniku. Po około dwóch minutach płyn reakcyjny znajdujący się w probówce – po kontakcie z wymazówką – zaczyna zmieniać swoje ubarwienie. W przypadku produktów z serii Clean Do żółta lub pomarańczowa kolorystyka oznacza, że test zakończył się pozytywnie, więc powierzchnia jest czysta. Jasnozielone zabarwienie wskazuje na to, że w wymazówce znalazły się niewielkie ilości substancji białkowych. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest powtórzenie testu po wcześniejszym wyczyszczeniu powierzchni. Ciemnozielony kolor oznacza średnią ilość zabrudzenia. Natomiast granatowy lub niebieski wskazuje na wysokie stężenie substancji w probówce. Aby testy białkowe mogły poprawnie działać, należy przechowywać je w temperaturze wskazanej przez producenta, zwykle jest to zakres od 15 do 25 stopni Celsjusza. Badanie za pomocą probówki, wymazówki i płynu może wskazać także na obecność innych substancji. Okazuje się bowiem, że testy białkowe reagują także z cukrami prostymi, garbnikami oraz kwasem askorbinowym.

Zróżnicowane zastosowanie szybkich testów mikrobiologicznych

Proponowane naszym klientom szybkie testy mikrobiologiczne wykorzystywane są w różnych miejscach. W naszej ofercie między innymi znajdują się testy mikrobiologiczne wody, kosmetyków i żywności. Są więc one szczególnie przydatne na przykład w szeroko pojętej branży gastronomicznej, między innymi w przemyśle mleczarskim, gdzie wyjątkowo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa mikrobiologicznego. Dzięki temu można uniknąć wielu zakażeń, przez które każdego roku cierpią miliony osób na całym świecie. Stosując proponowane produkty, od ręki wykryjesz między innymi pleśń, patogeny bakteryjne i drożdżaki. Szybkie testy mikrobiologiczne w żywności to gwarancja bezpieczeństwa wielu ludzi, dlatego warto się w nie wyposażyć i nie ryzykować zdrowiem swoich klientów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, jak proste w obsłudze i łatwo dostępne są proponowane szybkie mikrobiologiczne testy w żywności czy w wodzie. Pozwala to na poszerzenie zakresu wykonywanych badań, a co za tym idzie także uniknięcie błędnego dopuszczenia wyrobu do obrotu. Nieskomplikowane użytkowanie oznacza również, że nawet osoby mniej doświadczone mogą przykładowo przeprowadzić szybkie testy mikrobiologiczne wody, kosmetyków czy żywności.

Szybkie testy mikrobiologiczne kosmetyków

Istotną branżą, w której wykorzystuje się testy mikrobiologiczne, jest również przemysł kosmetyczny, co roku wytwarzający wiele produktów, które klienci nakładają bezpośrednio na swoją skórę. Ważne jest więc wykrycie w nich zanieczyszczeń, co można szybko i łatwo osiągnąć właśnie dzięki możliwościom, jakie dają szybkie testy mikrobiologiczne kosmetyków. Pozwalają one określić, czy konkretny wyrób powinien zostać dopuszczony do sprzedaży. Dzięki nim realne jest odpowiednio wczesne stwierdzenie, czy w danej próbce nie znajdują się przypadkiem groźne drobnoustroje. Na podstawie tych wyników sporządzane są następnie odpowiednie raporty, określające, czy dany kosmetyk nadaje się do stosowania w codziennej pielęgnacji.

Skuteczne i szybkie testy higieniczne

Naszym klientom dostarczamy wysokiej klasy szybkie testy higieniczne. To między innymi wyroby z serii Clean Do oraz PRO-Clean. Dzięki temu, że przedstawiają wyniki w ciągu kilku minut, są powszechnie stosowane w wielu branżach, gdzie konieczne jest natychmiastowe badanie czystości powierzchni lub rąk personelu. Sam test może być przeprowadzony bez dodatkowego przygotowania specjalistycznego sprzętu, co jest dodatkowym atutem. Wystarczy sięgnąć po próbówkę i wymazówkę, a następnie zbadać dowolną powierzchnię. Po kilku sekundach płyn zacznie reagować. Szybkie testy higieniczne to niedrogi, a zarazem wiarygodny sposób na badanie czystości.

Proponowane szybkie testy mikrobiologiczne pozwalają więc zachować sterylność i higienę w miejscach, w których są one niezbędnym warunkiem do ich funkcjonowania. Będą to na przykład placówki medyczne, gabinety kosmetologiczne czy też laboratoria. W takich instytucjach zanieczyszczenia mogą mieć fatalne skutki, dlatego konieczne jest nieustanne badanie powierzchni użytkowych, rąk personelu czy samych produktów pod kątem ich występowania. Warto więc wyposażyć się w sprawdzone, wiarygodne narzędzia, z których skorzysta każdy pracownik, nawet bez specjalistycznej wiedzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl